Znów będziemy Bliżej Rodziców w Wesołej!

Od roku wszyscy doświadczamy trudnej emocjonalnie sytuacji w związku z trwającą epidemią. Przedłużający się okres ograniczeń, niepokoju, stresu i skomasowania działań zawodowo-domowych wszystkich domowników w zamkniętej przestrzeni wpływa negatywnie na zdrowie psychiczne dzieci i ich rodziców. Każdy z nas potrzebuje zaopiekowania. Wierzymy, że nasze działania są w stanie odpowiedzieć na te potrzeby.

Po raz czwarty realizujemy projekt skierowany do rodzin, dofinansowany z m.st. Warszawy w dzielnicy Wesoła. Rozmaite zajęcia będą odbywać się od maja do listopada 2021 r. Proponujemy rozbudowaną i różnorodną ofertę: oczywiście nasze podstawowe cykle grup wsparcia – Bliżej Mam oraz Emocje w Rodzicielstwie (najprawdopodobniej na jesieni), ale też warsztaty tematyczne, seminaria Family Lab oraz program Kids Skills. Zapraszamy wszystkich rodziców, szczególnie dzieci w wieku 0-6 lat z całej Warszawy, a zwłaszcza z Wesołej. Dzięki finansowaniu z miasta, udział we wszystkich formach zajęć jest BEZPŁATNY. Poniżej przedstawiamy tegoroczną szczegółową ofertę:

Warsztaty tematyczne

Zapraszamy na osiem sobotnich warsztatów w godz. 10:00-15:00. W każdą sobotę warsztaty poświęcone będą innemu tematowi (spośród poniższych). Proponowane terminy poszczególnych warsztatów mogą ulec zmianie. Na cztery pierwsze można się już zapisywać, pozostałe zrealizujemy po wakacjach.

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ: https://forms.gle/w7GjAXVYY7m3Q2bE7

  • Poczucie własnej wartości – 8 maja
  • Złość dziecięca – 15 maja (Zagadnienia: Czemu służy złość? Czy to ok się złościć? Jak wspierać dziecko w przeżywaniu trudnych emocji? Jak pomóc mu wyrażać się w dojrzalszy sposób?)
  • Rodzicielska złość – 22 maja (Zagadnienia: Skąd bierze się złość rodzicielska? Jak radzić sobie ze swoimi emocjami, nie krzywdząc dziecka? Jak mogę zadbać o siebie i swoje samopoczucie?)
  • Odstresowany rodzic – 12 czerwca
  • Granice w rodzicielstwie
  • Relacje w rodzeństwie
  • Rodzicielstwo przez zabawę
  • Wprowadzenie do komunikacji bez przemocy

Kids Skills

Program obejmie pięć 2-godzinnych spotkań dla STAŁEJ grupy uczestników. Umożliwi poszerzenie lub zdobycie wiedzy z zakresu pozytywnych postaw i zachowań osób dorosłych w stosunku do dzieci, a także przećwiczenie zdobytej wiedzy na konkretnych przykładach. Tematyka warsztatów jest ze sobą powiązana. Na kolejnych spotkaniach można omawiać działanie poszczególnych metod z warsztatów w praktyce, dzielić się wątpliwościami, czy sukcesami. Poruszane zagadnienia to m.in.: Jak skuteczniej komunikować się z dzieckiem bez kłótni i krzyków; Jak konstruktywnie doceniać dziecko; Jak pozytywnie motywować dziecko do zmiany zachowania; Jak wzmacniać współpracę i dobre relacje w rodzinie; Jak korzystać z metody „Dam Radę” w rozwiązywaniu dziecięcych problemów; Jak wzmacniać odpowiedzialność osobistą u swojego dziecka.

ZAPISY PRZEZ FORMULARZ: https://forms.gle/UbZaHnooyYuMg1Fy9

Seminaria Family Lab

Seminaria Family Lab obejmie 5 spotkań otwartych, które będą odbywać się wieczorami, w wybrany dzień tygodnia. Poruszymy takie zagadnienia: Jestem ok taki, jaki jestem. Jak dzieci rozwijają poczucie własnej wartości? Dorosły jak latarnia morska. O przywództwie w rodzinie.Sztuka mówienia NIE z czystym sumieniem. Agresja – niebezpieczne tabu. Odbędzie się też jedno seminarium praktyczne dla uczestników co najmniej 2 poprzednich wykładów, w formie sesji Q&A, jak praktycznie wdrażać podejście J.Juula.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zajęcia odbędą się w formie online. Informacje o terminach i zapisach na seminaria pojawią się tutaj oraz na naszym fanpage’u na FB.

Zapraszamy!!!!

Dodaj komentarz