Bliżej Rodziców na Woli 2

Zapraszamy na jesienną edycję projektu dla rodziców, który odbędzie się dzięki finansowaniu z Dzielnicy Wola m.st. Warszawy.

W ramach projektu w listopadzie i grudniu odbędą się bezpłatne cykle spotkań dla rodziców: Emocje w Rodzicielstwie – 5 spotkań dla rodziców dzieci w wieku 0-7 lat, Moc Ojca – 3 spotkania dla ojców, oraz warsztat dotyczący komunikacji w rodzinie. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną zajęcia zrealizujemy w formie zdalnej na platformie Zoom. Do udziału potrzebny będzie komputer, tablet lub telefon, stabilne połączenie z internetem, kamerka internetowa oraz głośnik. Podczas zajęć wszyscy uczestnicy będą proszeni o włączenie kamerki i mikrofonu, by wzajemnie się widzieć, słyszeć, mieć możliwość rozmawiania, pracy w podgrupach.

Udział bezpłatny! Projekt finansowany z Dzielnicy Wola M.St. Warszawy. Liczba miejsc na każdy cykl jest ograniczona. Prosimy o rozważenie, czy macie wolny czas przez kilka kolejnych tygodni i przemyślane zapisy.

Zapraszamy na:

Masz wrażenie, że emocje są skomplikowane i wymagają wiedzy tajemnej?

Jesteś rodzicem z krótszym lub dłuższym stażem, czasem łapiesz się na tym, że nie wiesz, jak ogarnąć całą gamę emocji, jakie pojawiają się w Waszej codzienności – zarówno u Ciebie, jak i u dziecka? Przytłacza Cię obecna sytuacja epidemiczna, która generuje trudne sytuacje, eskaluje emocje, utrudnia codzienne funkcjonowanie i nie wiesz, jak się w tym odnaleźć?
Jeżeli chcesz przyjrzeć się emocjom swoim i dziecka, porozmawiać o nich, podzielić się doświadczeniami, dowiedzieć się, jak oswoić emocje, jak sobie z nimi radzić, jak je wyrażać bez krzywdzenia bliskich, jak pomóc dziecku w ich przeżywaniu…Zapraszamy na nasz kolejny cykl dotyczący emocji! Przede wszystkim skupimy się na tych trudnych (złość, żal, lęk, smutek, irytacja, itd.). Zarówno z perspektywy rodzica, jak i dziecka.

Cykl stanowi zamkniętą całość, obejmuje pięć 2-godzinnych spotkań. Kiedy: kolejne 5 poniedziałków od 16 listopada 2020 r., w godzinach 18:00-20:00 na platformie Zoom.
ZAPISY przez formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSe9O…/viewform…
Formularz nie wysyła potwierdzenia, skontaktujemy się mailowo na kilka dni przed 16.11.2020, a po potwierdzeniu udziału, prześlemy link do spotkania online.

Prowadzące:
Agnieszka Janowska – psycholog, trenerka, prezes Fundacji Bliżej. Prowadzi grupy wsparciowo-rozwojowe dla mam, warsztaty dla rodziców i zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci, prywatnie żona i mama.

Karolina Kołbyk – facylitatorka, trenerka grup wsparcia dla rodziców, pracuje z grupami w różnym wieku: z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Mama dwóch córek – 12 i 8 latki

Ojcze, masz tę moc!

Jeśli chcecie: wzmocnić się w roli ojca, zastanowić się i popracować nad swoją relacją z dzieckiem, wymienić się doświadczeniami z innymi ojcami…
zapraszamy Was na MOC OJCA, czyli trzy spotkania warsztatowo-rozwojowe dla ojców dzieci w wieku 0-7 lat, w czasie których będziemy:
– rozmawiać w męskim gronie nt. trudności i sukcesów w naszym ojcostwie (i innych sferach), dzielić się doświadczeniem,
– wzmacniać nasze zasoby i możliwości,
– poznawać normy i trudności rozwojowe odnoszące się do naszych dzieci,
– wzajemnie się słuchać i inspirować.

Trzy spotkania stanowią zamknięty cykl, nie można brać udziału tylko w wybranych terminach.
Kiedy: wtorki w godz.18.00-21:00 przez 3 kolejne tygodnie
Start: 24 listopada 2020r. Zapisy przez formularz:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc5Lo8wms2…/viewform…
Formularz nie wysyła potwierdzenia, skontaktujemy się mailowo na kilka dni przed 24.11.2020, a po potwierdzeniu udziału, wyślemy link do logowania.

Prowadzący:
Karol Kołbyk – pedagog, trener, facylitator. Róznorodne doświadczenia zawodowe zdobywał w jednej z korporacji bankowych, organizacjach pozarządowych i własnej działalności. Prowadzi „Trening Skutecznego Rodzica” metodą T. Gordona i warsztaty dla młodzieży, wiele lat pracował z młodzieżowymi grupami podwórkowymi jako pedagog ulicy. W 2017 r. ukończył szkolenie w Fundacji „Dajemy Dzieciom Siłę” pt. „Jak prowadzić ojcowskie spotkanie?”. Ojciec dwóch córek (8 i 12 lat)
.

Masz pytania? Pisz do nas: fundacjablizej@gmail.com.

Dodaj komentarz