Zespół

Agnieszka Janowska

prezes

Prezes Fundacji Wspierania Rodziny „Bliżej”; psycholog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, zdobytym w pracy w poradni psychologiczno-pedagogicznej, w szkołach podstawowych i w przedszkolu publicznym w Warszawie. Współpracowała ze Stowarzyszeniem Bliżej Dziecka, realizując program profilaktyczny “Bezpieczne Dzieciaki” w klasach II-III SP. Odbyła półtoraroczny staż w Komitecie Ochrony Praw Dziecka.

Absolwentka Psychologii UKSW, ukończyła m.in. studia podyplomowe ze specjalizacją Relacje Interpersonalne oraz Studium Pedagogizacji na UKSW. Trenerka umiejętności psychospołecznych, absolwentka 55 edycji Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka INTRA.

Brała udział w wielu kursach i szkoleniach, m.in. w kursie trenerskim Fundacji Sto Pociech przygotowującym do pracy z mamami małych dzieci, w seminarium z Psychoterapii Okołoporodowej prowadzonym w Laboratorium Psychoedukacji, w kursie “Profilaktyka wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci” w Instytucie Matki i Dziecka. Prowadzi grupy wsparcia dla mam niemowląt, spotkania grupowe i warsztaty dla rodziców oraz cykl zajęć profilaktycznych, rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne pt. „Spotkania z Leonem” dla dzieci.

W Fundacji odpowiada za prawno-formalne aspekty działania, ofertę w ramach działalności odpłatnej, pozyskiwanie dofinansowań, kontakt z trenerami i odbiorcami, prowadzenie grup, warsztatów i zajęć, promocję działań, koordynację projektów, fanpage na Facebooku.

Cechuje ją racjonalne podejście, ostrożność i poczucie humoru.

Prywatnie żona i mama.

Adelina Gołębiowska

wiceprezes

Wiceprezes Fundacji Wspierania Rodziny „Bliżej”; socjolog, trenerka, ukończyła Instytut Stosowanych Nauk Społecznych UW.

Do pracy z matkami zainspirowała ją jej praca doktorska (póki co nie obroniona) na temat przemian macierzyństwa i współczesnego funkcjonowania wiedzy. Uczestniczyła w kursie trenerskim Fundacji Sto Pociech przygotowującym do pracy z mamami małych dzieci.

W latach 2016-2020 wraz z Agnieszką Janowską prowadziła spotkania „Bliżej Mam” oraz „Bliżej Porodu”, a od 11.2018 do 12.2020 r. pracowała w Wolskim Centrum Kultury. Posiada doświadczenie badawcze i dziennikarskie. Obecnie mieszka z rodziną w Bielsku-Białej i pracuje w organizacjach pozarządowych i instytucjach kultury.

W Fundacji odpowiada za koordynację projektów, pozyskiwanie dofinansowań, prowadzenie warsztatów i szkoleń, promocję działań oraz redakcję tekstów. Słynie z tego, że zawsze jest dwa kroki do przodu i chętnie zrealizowałaby więcej pomysłów niż to możliwe.

Prywatnie mama Felicji. W wolnym czasie najchętniej spędza czas bliżej natury i jeździ na rowerze.

Marta Stasiełowicz

Członek Zarządu

Psycholog, terapeutka w nurcie TSR – Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, trenerka umiejętności psychospołecznych.

Absolwentka Wydziału Psychologii UW, Podyplomowego Studium Coachingu przy SWPS i Laboratorium Psychoedukacji oraz Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego w INTRA. W 2015 roku uzyskała licencję trenerską przy Familylab Polska. Odbyła szkolenie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach oraz Kids Skills. Posiada wieloletnie doświadczenie trenerskie z obszaru pracy z rodzicami. Specjalizuje się w pracy z emocjami, stresem, regulacji i koregulacji, poczuciem własnej wartości, od ponad 20 lat wspiera ludzi w rozwoju osobistym, doskonaleniu kompetencji, jak też prowadząc terapię psychologiczną.

Prywatnie żona i mama trójki dzieci.

Karolina Kołbyk

trenerka

Facylitatorka, trenerka, absolwentka kursu Participatory Strategic Planning, Institute of Cultural Affairs w Londynie.

Ukończyła Szkołę Treningu Grupowego. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń i pracy z grupami dziecięcymi, młodzieżowymi i dorosłych (w tym z rodzicami). Ukończyła kurs trenerski „Bez klapsa. Jak z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice”. Współtworzyła i realizowała warsztaty profilaktyczne oraz działania interwencyjne w klasach szkolnych doświadczających szczególnych trudności wewnątrzgrupowych. Współpracowała m.in. z: Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Dzielnicami m. st. Warszawy, Centrum Komunikacji Społecznej m. st. Warszawy, Fundacją SocLab.

W Fundacji odpowiada za prowadzenie warsztatów i szkoleń oraz nawiązywanie nowych kontaktów i podtrzymywanie dotychczasowych.

Prywatnie żona i mama córek.

Współpracujemy również z:

Karol Kołbyk

andragog, trener

Wieloletni prowadzący zajęcia i warsztaty profilaktyczne: program „Debata”, warsztaty umiejętności społecznych oraz Trening Zastępowania Agresji (ART®). Z rodzicami prowadził „Trening Skutecznego Rodzica” metodą T. Gordona, posiada ukończone szkolenie “Jak prowadzić ojcowskie spotkanie?” w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Od 2006 r. streetworker i pedagog środowiskowy pracujący z „trudniejszą” młodzieżą. Współpracował m. in. z: Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, Centrum Nauki Kopernik, Urzędem m.st. Warszawy, Warszawskim Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dz. Praga Południe, Towarzystwem Przyjaciół Dzieci, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej, Fundacją Aktywnej Rehabilitacji.

Izabela Kubalska

pedagog, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny

Nauczycielka z wieloletnim doświadczeniem pedagogicznym, pedagog korekcyjny i wczesnoszkolny, Certyfikowany Edukator Pozytywnej Dyscypliny dla Rodziców i Wczesnego Dzieciństwa dla Nauczycieli, coach rodziców. Prowadzi kursy, szkolenia, warsztaty, grupy wsparcia i konsultacje dla rodziców i nauczycieli.

Franciszek Gołębiowski

filozof, nauczyciel etyki, filozofii i geografii

Posiada wieloletnie, szerokie doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, zdobywał doświadczenie w szkołach podstawowych, liceach oraz w Centrum Nauki Kopernik. Współprowadzi grupy rozwojowe dla ojców.