Bliżej Mam w Wesołej 2022

Jeśli mieszkasz w dz. Wesoła lub w bliskiej okolicy, niedawno urodziłaś pierwsze albo kolejne dziecko i ta sytuacja stawia przed Toba różne wyzwania, z którymi trudno Ci się samej uporać, wiedz, że nie musisz być z tym sama. I nie jesteś sama! Bo najprawdopodobniej gdzieś tam niedaleko jest inna mama z podobnym natłokiem myśli i uczuć, poczuciem bezradności i “nieogarniania”, a zarazem silnym przekonaniem, że “inne mamy sobie radzą, a ja nie!”.

Znamy ten stan aż za dobrze, nie tylko dlatego, że prowadzimy grupy wsparcia dla mam już od 6 lat, ale przede wszystkim dlatego, że same jesteśmy mamami i w początkach macierzyństwa przeżywałyśmy podobne emocje, doświadczałyśmy podobnych sytuacji, myśli i trudności, ale też radości, wzmocnień i uniesień. Bo macierzyństwo jest wielowymiarowe, przenikające do głębi, wszechogarniające, szczególnie w pierwszych tygodniach i miesiącach, kiedy wszystko jest nowe, przytłaczające i wymaga reorganizacji całego dotychczasowego życia.

We wspólnocie łatwiej stawić czoła tym wyzwaniom i napełnić swoje zasoby! Z pewnością robicie wszystko, co w Waszej mocy, by zadbać o dziecko, a czy jednocześnie pamiętacie o dbaniu o siebie? Podczas całodobowej opieki nad noworodkiem/niemowlakiem czasem wyzwaniem jest zjedzenie posiłku lub wzięcie prysznica…a co dopiero zagłębienie się w swoje wnętrze i uważność na to, jak się czujecie w roli mamy. W kręgu kobiet-mam znajdziecie bezpieczną przestrzeń na zadbanie o siebie – porozmawiacie o swoich przeżyciach, emocjach, troskach i radościach (wygadacie się!), podzielicie się doświadczeniami, zweryfikujecie swoje przekonania (“Czy tylko ja tak mam?”, “Inne mamy radzą sobie lepiej”, “Tylko ja nie ogarniam”, itp.), a także zwyczajnie – wyrwiecie się z rutyny, wyjdziecie z domu, nawiążecie nowe znajomości. Udział w takiej grupie ma w zasadzie same zalety! 😉

O czym dokładnie mowa? O grupie wsparcia i rozwoju dla mam z niemowlętami do 10 mies. życia. Tak, bierzecie udział RAZEM z dzieckiem! Spotkania są bezpłatne, realizowane w ramach projektu “Bliżej Rodziców V” finansowanego przez m.st. Warszawa, (dz. Wesoła.)

Udział w grupie jest bezpłatny.

Na czym polegają te spotkania? Jak to wygląda i o co chodzi?

Cały cykl trwa 10 tygodni. Spotykamy się raz w tygodniu przez dwie godziny, najczęściej w godzinach przedpołudniowych. Tym razem zapraszamy w piątki, od 8 kwietnia 2022r. o g. 10:00 do sali w ODT “Pogodna” w Warszawie-Wesołej. Każde spotkanie rozpoczyna się i kończy tzw. “rundką”, czyli krótką wypowiedzią każdej z uczestniczek, z czym zaczyna/kończy – z jaką myślą, uczuciem, wrażeniem, co w niej jest na dany moment, na “tu i teraz”. Liczba uczestniczek jest ograniczona, maksymalnie do 12 osób. Aktualną edycję poprowadzą dwie doświadczone trenerki, psycholożki i mamy – Agnieszka Janowska i Marta Stasiełowicz.

Rozmawiamy o tym, co dla Was jako mam jest aktualnie ważne, słuchamy siebie wzajemnie i wspólnie odkrywamy złożone bogactwo macierzyństwa. Pierwsze spotkanie jest bardzo istotne – poznajemy się wtedy, zawiązuje się grupa, ustalamy zasady i ramy naszych spotkań, omawiamy oczekiwania i wyobrażenia z nimi związane. W kolejnych tygodniach poruszamy m.in. takie zagadnienia: opowieści porodowe; ciało, połóg i karmienie; rola mamy i związane z nią wyobrażenia i oczekiwania; zmiany w rodzinie; wiedza ekspercka vs intuicja – czyli jak wyglądają nasze kontakty z personelem medycznym, zaleceniami, a co nam czasem podpowiada nasz wewnętrzny głos; koniec urlopu macierzyńskiego i co dalej…itp. To są nasze bazowe tematy, ale przede wszystkim jesteśmy otwarte na takie, które Wy chcecie omawiać, które wnosicie na bieżąco podczas spotkań. Najczęściej temat porodów zajmuje dwa spotkania, ale bywa i tak, że przez trzy kolejne rozmawiamy o związku. Każda grupa jest inna i inaczej formuje się jej przebieg, nawet jeśli ramy są te same.

Wahacie się, czy to ma sens, czy to coś daje, czy to potrzebne? Naturalnie, rozumiemy to! Zerknijcie na poniższe wycinki z ankiet uczestniczek jednej z ostatnich edycji:

A jeśli jesteście już przekonane, zapraszamy do zapisów! Można się zgłosić pisząc maila na nasz adres e-mail lub poprzez formularz zgłoszeniowy: https://forms.gle/QdjtJd9GsBQ6rDpd7 Formularz nie wysyła potwierdzenia. Prosimy czekać na wiadomość od nas – wyślemy osobnego maila z prośbą o ostateczne potwierdzenie udziału. Osobom, które potwierdzą udział, wyślemy szczegółowe informacje.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz