Bliżej Mam – zimowa edycja 2022

Początki macierzyństwa mogą dać w kość. Wyobrażenia z czasu ciąży, o tym jakie będzie nasze dziecko, jak sobie zorganizujemy przestrzeń i czas, jaką będziemy mamą…delikatnie mówiąc, mogą się nie pokrywać z rzeczywistością. W żadnym stopniu. Przeciwnie, może to być czas chaosu, zagubienia, bezradności, mieszanych z ogromem szczęścia, miłości i zachwytu, zmęczenia i zauroczenia nad malutkimi stópkami, a jednocześnie z myślą, by przetrwać kolejny dzień…

Wiele kobiet ma przekonanie, że inni radzą sobie świetnie, a tylko ja jestem do niczego. Przekonanie to jest tyleż powszechne, co błędne. Zdobywanie nowych umiejętności to proces. Początki są trudne. Macierzyństwo nie wnosi automatycznie wiedzy, jak sobie radzić ze wszystkim, odkąd pojawiło się dziecko, a obwarowane jest wygórowanymi oczekiwaniami, które w niczym nie pomagają mamie i niemowlaczkowi, którzy próbują się wzajemnie poznać, nauczyć i dostroić do siebie. Na szczęście nie musisz być osamotniona w macierzyńskich trudach, bo od kilku lat prowadzimy bezpieczną i rozwojową przestrzeń dla mam z niemowlętami!

Spotkania dla mam niemowlaczków

Jeśli niedawno urodziłaś dziecko i myślisz, że nie dajesz rady (a przynajmniej nie tak, jak byś chciała), a inne mamy “na pewno wszystko ogarniają”, masz mętlik myśli, natłok uczuć, próbujesz zorganizować się w nowej sytuacji i zastanawiasz się, czy coś z Tobą nie tak…Albo masz dość siedzenia w czterech ścianach, gugania do maluszka zamiast głębszej rozmowy z dorosłym człowiekiem, samotnego spacerowania i ciągłej kotłowaniny myśli w głowie, jaką mamą jesteś…a dodatkowo chciałabyś poznać inne mamy i w życzliwym gronie podzielić się doświadczeniami, uczuciami, jakie Ci towarzyszą oraz dojść do uwalniającego wniosku „Nie tylko ja tak mam!”, to zapraszam Cię do udziału w 19. edycji grupy wsparcia i rozwoju!

Cykliczne spotkania Bliżej Mam prowadzimy od 2016 r. w Rodzinnej Młynarskiej WCK, tworząc tam bezpieczną i nieoceniającą przestrzeń dla mam, w której mogą porozmawiać o tym, co jest dla nich aktualnie ważne, słuchać wzajemnie i odkrywać bogactwo macierzyństwa. Zagadnienia, jakie poruszamy to m.in.: opowieści porodowe, ciało, połóg i karmienie, rola mamy i związane z nią wyobrażenia i oczekiwania, zmiany w związku i w rodzinie, wiedza vs intuicja, koniec urlopu macierzyńskiego, itp., ale przede wszystkim omawiamy tematy wnoszone przez uczestniczki spotkań.

Każda edycja jest inna, jedyna w swoim rodzaju i niepowtarzalna, mimo podobnej tematyki, bo – choć to brzmi trywialnie – macierzyństwo jest inne i każda z nas/z Was wnosi coś swojego do tej grupy.

KIEDY: Zaczynamy w poniedziałek 24 stycznia o g. 10.30! Cykl obejmie 10 spotkań, w każdy kolejny poniedziałek w g.10:30-12:30.
GDZIE: Rodzinna Młynarska WCK przy ul. Młynarskiej 35A na warszawskiej Woli
ZAPISY: https://forms.gle/MC93S4o6dxj1iB3P7
Formularz nie wysyła potwierdzenia. W tym celu wyślemy osobnego maila ze szczegółowymi informacjami.
PROWADZĄCA:
Agnieszka Janowska – psycholog, trenerka, prezes Fundacji Bliżej; mama. Grupy dla mam prowadzi z potrzeby serca i poczucia ich sensu i ważności już od…6 lat!

Dodaj komentarz