Bliżej Rodziców VI – warsztaty 13 maja 2023

W ramach projektu „Bliżej Rodziców VI” finansowanego przez Miasto St. Warszawa Dzielnica Wesoła zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców.

Gdzie się podziały moje marzenia? Zadajesz sobie czasem to pytanie? Czy może nawet nie przychodzi Ci do głowy, bo jesteś, gdzieś pomiędzy pełnowartościowym posiłkiem młodszego dziecka, a odwożeniem do przedszkola starszego?

Pierwsze lata życia dziecka to czas, kiedy rodzic często rezygnuje z siebie, wielu swoich potrzeb, z marzeń… Wiele się zmienia i jest to całkowicie naturalne. Z czasem mija czas pieluch, dziecko nareszcie przestaje chorować, staje się coraz bardziej samodzielnie, dziarsko maszeruje do przedszkola, stawia pierwsze kroki w szkole… Gdzie wtedy jest rodzic? W zagonionej codzienności czas „sprzed dzieci” wydaje się być nierealnym wspomnieniem z innej galaktyki.

Zapraszamy na warsztat, w czasie którego będziemy szukać marzeń, odnajdywać stare i formułować nowe. Te bardziej i mniej realne.

Podczas tego warsztatu:

• Przyjrzysz się temu, gdzie jesteście dziś i dokąd chcesz zmierzać

• Zwrócisz uwagę na samego siebie – „odkurzysz” własne marzenia i pragnienia

• Nabierzesz głębszego oddechu, poczujesz większe osadzenia w sobie i spokój

• Uzyskasz lepszy wgląd w swoje własne zasoby – mocne strony i umiejętności

• Doświadczysz relaksacyjnej mocy uważności podczas proponowanych przez nas, sprawdzonych ćwiczeń • Stworzysz mapę marzeń – namacalny ślad, dzięki któremu będziesz częściej przypominać sobie

A to wszystko w życzliwej, spokojnej, bezpiecznej atmosferze, w towarzystwie innych rodziców, z prowadzeniem dwóch doświadczonych trenerek.

Kiedy? 13 maja 2023, w godzinach 9:00-17:00

Gdzie? Niepubliczne Przedszkole DOMEK Wesoła, ul. Jana Pawła II 112 (Warszawa), przy dobrej pogodzie część warsztatów zaplanowana jest w lesie, prosimy o zabranie czegoś do siedzenia na ziemi.

Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy pod linkiem: https://forms.gle/JQvcPeZ9xHCR3CJZ9

Informujemy, że nie zapewniamy posiłków i napoi.

W miarę możliwości zachęcamy do wzięcia nieaktualnych kolorowych czasopism i magazynów.

Projekt finansowany przez M.St. Warszawa.

Na kilka dni przed warsztatem będziemy wysyłać mejla z informacją o dostępności miejsc i prosić o potwierdzenie obecności. Jeżeli jednak wcześniej zorientujesz się, że nie możesz wziąć udziału – napisz do nas fundacjablizej@gmail.com

Prowadzące:

Adelina Gołębiowska – socjolog, trenerka, animatorka kultury, wiceprezeska Fundacji Bliżej;

Marta Stasiełowicz – psycholog, trenerka z wieloletnim stażem

Dodaj komentarz