
Gdzie się podziały moje marzenia? Zadajesz sobie czasem to pytanie? Czy może nawet nie przychodzi Ci do głowy, bo jesteś, gdzieś pomiędzy pełnowartościowym posiłkiem młodszego dziecka, a odwożeniem do przedszkola starszego?
Pierwsze lata życia dziecka to czas, kiedy rodzic często rezygnuje z siebie, wielu swoich potrzeb, z marzeń… Wiele się zmienia i jest to całkowicie naturalne. Z czasem mija czas pieluch, dziecko nareszcie przestaje chorować, staje się coraz bardziej samodzielnie, dziarsko maszeruje do przedszkola, stawia pierwsze kroki w szkole… Gdzie wtedy jest rodzic? W zagonionej codzienności czas „sprzed dzieci” wydaje się być nierealnym wspomnieniem z innej galaktyki.
Zapraszamy na warsztat, w czasie którego będziemy szukać marzeń, odnajdywać stare i formułować nowe. Te bardziej i mniej realne.
Podczas tego warsztatu:
• Przyjrzysz się temu, gdzie jesteście dziś i dokąd chcesz zmierzać
• Zwrócisz uwagę na samego siebie – „odkurzysz” własne marzenia i pragnienia
• Nabierzesz głębszego oddechu, poczujesz większe osadzenia w sobie i spokój
• Uzyskasz lepszy wgląd w swoje własne zasoby – mocne strony i umiejętności
• Doświadczysz relaksacyjnej mocy uważności podczas proponowanych przez nas, sprawdzonych ćwiczeń • Stworzysz mapę marzeń – namacalny ślad, dzięki któremu będziesz częściej przypominać sobie
A to wszystko w życzliwej, spokojnej, bezpiecznej atmosferze, w towarzystwie innych rodziców, z prowadzeniem dwóch doświadczonych trenerek.
Kiedy? 13 maja 2023, w godzinach 9:00-17:00
Gdzie? Niepubliczne Przedszkole DOMEK Wesoła, ul. Jana Pawła II 112 (Warszawa), przy dobrej pogodzie część warsztatów zaplanowana jest w lesie, prosimy o zabranie czegoś do siedzenia na ziemi.
Udział bezpłatny. Obowiązują zapisy pod linkiem: https://forms.gle/JQvcPeZ9xHCR3CJZ9
Informujemy, że nie zapewniamy posiłków i napoi.
W miarę możliwości zachęcamy do wzięcia nieaktualnych kolorowych czasopism i magazynów.
Projekt finansowany przez M.St. Warszawa.
Na kilka dni przed warsztatem będziemy wysyłać mejla z informacją o dostępności miejsc i prosić o potwierdzenie obecności. Jeżeli jednak wcześniej zorientujesz się, że nie możesz wziąć udziału – napisz do nas fundacjablizej@gmail.com
Prowadzące:
Adelina Gołębiowska – socjolog, trenerka, animatorka kultury, wiceprezeska Fundacji Bliżej;
Marta Stasiełowicz – psycholog, trenerka z wieloletnim stażem