Bliżej Rodziców III – projekt w dz. Wesoła

Po raz trzeci będziemy wspierać rodziców i opiekunów wiedzą, dobrym słowem, wymianą doświadczeń.

Ruszamy z kolejną, już trzecią, edycją projektu „Bliżej Rodziców”, który odbywa się dzięki finansowaniu z Dzielnicy Wesoła.

Zapraszamy w jesienne soboty do udziału w warsztatach dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-6 lat. Warsztaty odbywają się w Domku w Wesołej (ul. Jana Pawła II 12) w godz. 10-14. Tematy warsztatów:

12.09. „Odstresowany rodzic”. Czujesz, że stres nie pozwala Ci być wystarczająco dobrym rodzicem? Warsztat antystresowy dla rodziców, w trakcie, którego dowiesz się: czym jest stres i czemu służy? Jak reaguję na sytuacje stresowe? Czym różni się samokontrola od samoregulacji? Jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami – przegląd technik relaksacyjnych; prewencja stresu.

19.09. „Rodzicielska złość”. Dla tych, którzy wybuchają i dla tych którzy gniotą wszystko w sobie. Tak, rodzic też się złości! I to dużo. Dowiesz się: o czym mówi mi złość? Jak radzić sobie z silnymi emocjami i złością wobec dziecka – wypracowanie osobistych strategii; od czego zależy mój dobrostan psychiczny i jak o niego dbać?

26.09. „Dziecięca złość”. Kiedy Twoje dziecko wpada w szał, a Ty nie wiesz co robić… Dowiesz się: Czy złość jest „zła”? Czemu służy? Jak interpretować wybuchy złości u dzieci i jak na nie reagować? Jak wspierać dzieci w radzeniu sobie z trudnymi emocjami?

3.10. „Dodaj mi skrzydeł!” Jak wspierać nasze dzieci by rosły w zdrowiu psychoemocjonalnym. Dowiesz się: czym jest poczucie własnej wartości, czym różni się od pewności siebie? Jakie postawy i komunikaty wspierają dziecko, a jakie nie? Czym jest język osobisty i dlaczego warto go stosować?

10.10. „Rodzicielskie granice”. Dowiesz się: Czym są granice w rodzicielstwie? W jaki sposób możemy budować autorytet osobisty w rodzinie? Dlaczego umiejętność mówienia „nie” jest ważna w relacjach z innymi ? W jaki sposób komunikować swoje granice, nie raniąc innych i siebie?

24.10. „Relacje w rodzeństwie”. Niezależnie czy się biją czy się kłócą… Dowiesz się: Jak radzić sobie z kłótniami dzieci? Jak rozpoznawać indywidualne potrzeby dzieci? Kiedy interweniować, a kiedy pozwalać dzieciom na samodzielne poszukiwanie rozwiązania? Jakie komunikaty wzmagają rywalizację między dziećmi, a co może im pomóc wzajemnie się usłyszeć? Jak wspierać dzieci, gdy pojawia się nowy członek rodziny?

Prowadzący warsztaty:
trener wiodący: Marta Stasiełowicz, trener pomocniczy: Adelina Gołębiowska/Agnieszka Janowska/Karolina Kołbyk (możesz o nas przeczytać w zakładce Zespół).

Formularz zapisów na warsztaty wrześniowe znajduje się tutaj:
https://forms.gle/8h3D15FUicpxyGV19 .

Formularz dla warsztatów październikowych nt. poczucia własnej wartości, granic i relacji w rodzeństwie znajdziecie tu: https://forms.gle/4AqKwguZB5jNfGQv8 .

Udział bezpłatny! Liczba miejsc ograniczona!

Zapraszamy również na zajęcia dydykowane ojcom.

Jeżeli chcesz się wzmocnić jako rodzic, w męskim gronie (z męskimi prowadzącymi) przegadać, jak to jest być ojcem, dowiedzieć się, jak lepiej dogadywać się z własną rodziną…Zapraszamy na warsztaty w formie czterech popołudniowych spotkań.

W czasie czterech kolejnych spotkań będziemy rozmawiać o najważniejszych filarach dobrej (rzadko idealnej) relacji między rodzicami a dziećmi (bezpieczeństwo, dostrzeżenie, ukojenie, pewność). Co to znaczy zapewniać bezpieczeństwo, czym jest dostrzeżenie a czym ukojenie? Trzy pierwsze powodują że dziecko będzie czuło się pewnie w swoim życiu. Jaki styl bliskości realizujemy w relacjach z naszymi dziećmi i jak go zmienić na jeszcze lepszy? Będziemy też rozmawiać o tym, jak możliwe jest tworzenie pozytywnych doświadczeń naszym dzieciom, nawet gdy sami mamy deficyty wtym obszarze.

Kiedy: w kolejne środy października: 07.10, 14.10, 21.10, 28.10 g.18:30-21:00
Gdzie: Wawerski Ośrodek Wsparcia przy (dawna przychodnia) ul. Żegańska 2C (vis a vis Wawerskiego Centrum Kultury).

Prowadzą: Karol Kołbyk i Michał Matraszek.

Udział bezpłatny! Projekt finansowany z Dzielnicy Wesoła M.St. Warszawy. Liczba miejsc ograniczona! Prosimy o przemyślane zapisy.

Link do formularza zapisów: https://forms.gle/9yaAAp47Srm4xf8P9

Ważna informacja:

Nie zapisuj się, jeśli nie jesteś pewny/a, że weźmiesz udział, nie zajmuj miejsca innym. Na warsztatach obowiązują zasady sanitarno-epidemiologiczne: przyjdź w maseczce, zdezynfekuj ręce przed wejściem na salę (płyn do dezynfekcji będzie dostępny przez cały czas trwania warsztatów). Nie przychodź, jeśli nie czujesz się zdrowy i/lub miałeś kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Jeśli po udziale w warsztatach dowiedziałeś się, że możesz być chory na koronawirusa – niezwłocznie nas o tym poinformuj!

Dodaj komentarz